Hamursuz Bayramı için Koşer (Kosher)

Siz değerli imalatçılarımız; müşterilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik özel gereksinimlere sahip Pesah malzemeleri ve yiyecekler ile ilgili yüksek koşer (helal) standartlarını garanti eden yaratıcı ve becerikli çalışma şeklinizden dolayı gurur duyar ve teşekkür ederiz. Hamursuz Bayramı için tanzim etmiş olduğumuz Koşer Sertifikası çok çeşitli ürünleri kapsamaktadır. Söz konusu ürünler; yağlar, ham sanayi malzemeleri, ağız sağlığı ürünleri, vitaminler, gıda takviyeleri ve tabii ki paketlenmiş yiyecekler ve kosher müesseselerini kapsar.

Koşer restoranların tüm yıl boyunca, özellikle Pesah’tan(Passover) öncesi ve Pesah sırasında çok özel koşer belgesine sahip malzemeler ve ürünler kullanması talep edilir. Bir evin mutfağının Pesah için Koshere uygun hale getirilmesi saatler süren titiz ve yorucu çalışma gerektirir.  Bu durum çok katlı otel, restoran ya da Kosher yiyecek fabrikasında da aynen geçerlidir! Badatz Maor Hakashrutun her koşer fabrika, otel, lokanta ve kafe sahibini ikili konsültasyona davet etmesinin nedeni de budur. kaşhrut (Yahudi beslenme kuralları) ve Halaka (Yahudi din hukuku) alanlarında büyük deneyime ve başarılara sahip bir kimyager ve Torah (Tevrat) bilgini olan Ham Malzemeler Bölümü Direktörü Haham Yehuda Shereshevsky’nin de yönlendirmeleriyle yüksek standartlarda Pesah uygulamasına ve Passover’a uygun ürün üretmenizi sağlayabiliriz.

Haham Shereshevsky’nin Pesah için Kosher damgası taşıyan her bir malzeme üzerinde kesintisiz ve sıkı denetimi, müşterilerimizin Yahudi tüketicilere en yüksek standartlarda, Badatz Maor Hakashrus amblemi ile damgalanıp mühürlenmiş ürünler tedarik ettiklerini bilerek rahat olmasına olanak sağlar.

Hamursuz Bayramı için Koşer Sertifikanızı alıncaya kadar profesyonel refakat

Müşterinin Hamursuz Bayramı için Koşer Sertifikası talebinde bulunmasından sonra, Vaad Hakashrus fabrikayı/müesseseyi ziyaret etmesi ve sahanın Pesah için koşer olarak değerlendirmesi amacıyla bir politika ve plan hazırlaması için  mashgichim (koşer uzmanı) ekibi gönderir.

Temizlik ve koşere uygun hale getirme aşaması boyunca, Vaad Hakashrus uzmanları işin tamamlanması için müşteriyle dostane ve işbirliği içerisinde çalışır. Hahamlarımız ve kosher uzmanlarımız Pesah’taki koşer gıda ve araç gereçler ile ilgili kanunlar konusunda üst düzey eğitimlidir.

Uzman ekibimiz engin bilgi ve deneyimlerini müşteriye aktaracak, sorulara her zaman sabırla cevap verecek, ortaya çıkan sorunları  kalite, doğruluk ve hizmet niteliklerimize sadık kalarak çözecektir.

Dünyanın dört bir yanındaki memnun müşteriler Badatz Maor Hakashrut’u şevkle tavsiye etmekte olup Vaad Hakashrus tarafından getirilen yüksek standartların ve sıkı uygulamaların kendilerine nasıl bir pazar avantajı sağladığını memnuniyetle açıklayacaktır.